image

Przedszkole narciarskie-metody nauczania

 

Zajęcia dla początkujących polegają na oswojeniu się ze sprzętem i podstawowymi ćwiczeniami, kroków, obrotów, pługu (pizzy lub trójkąta). Następnym krokiem jest hamowanie, które najlepiej zaprezentować dzieciom i powtarzać próby aż do skutku. Kiedy pług i hamowanie zostaną opanowane, przechodzimy do nauki skręcania poprzez przenoszenie ciężaru z jednej nóżki na drugą. Najlepszym ćwiczeniem jest robienie szybowca lub  orła, czyli rozłożenie ramion na boki i przenoszenie ręki wraz z ciężarem ciała.

 

Rożnego rodzaju zabawy - w szybowce, zbieranie jagód czy robienie pajacyków, sprawdzają się u wszystkich dzieci. Tłumaczenie  czym jest pług, czy skręt z pługu nie przyniesie żadnych skutków. Lepiej nazywać to w zrozumiały dla dzieci trójkącikiem lub kawałkiem pizzy.

Równie dobrą metodą jest nauczanie w grupie, ponieważ dzieci motywują się wzajemnie. Żadne nie chce być gorsze. Najlepiej kiedy dzieci, korzystające ze szkółki lub przedszkola narciarskiego, mają możliwość wcześniej się poznać i pobawić. Jeżeli takiej możliwości nie ma, zawsze można zainicjować różnego rodzaju zabawy integracyjne na śniegu, które jednocześnie posłużą jako rozgrzewka przed nauką.